Obserwatorzy ♥

wtorek, 15 stycznia 2013

Inspirations... KINOGRAFIKA

Wczoraj w opublikowaniu posta przeszkodziły mi problemy z internetem... Dodaję go więc dzisiaj, mimo braku czasu, ale przecież obiecałam coś sobie i wam ^^Dzisiaj trochę z innej beczki... Ostatnio bardzo zafascynowała mnie kinografika (połączenie zdjęcia z filmem), tak nazywane są animowane zdjęcia. Jest to całkowita nowość i postęp w dziedzinie fotografii. Coraz więcej ludzi zaczyna się nią inspirować (w tym ja), a co za tym idzie - zanim się obejrzymy, a będzie bardzo modna. Osobiście uważam, że te zdjęcia są tak niesamowite i mają taką niepowtarzalną magię w sobie, że ciężko to opisać... Kilka dobrych lat uwielbiam fotografię, inspiruje mnie - zaraził mnie nią mój wspaniały fotograf, który wykonuje mi zdjęcia na bloga. Zbieram się i zbieram, żeby podszkolić się trochę w tej dziedzinie i podnieść swoje umiejętności, ale cały czas coś innego na głowie... Ale jeszcze przyjdzie na to czas i wiem, że sobie tego nie odpuszczę. Dobrze, ale przejdźmy to głównego tematu posta - kinografiki. :)

 ♥ ♥ ♥
Może trochę "historii"...
W 2009 roku artysta i projektant stron internetowych Kevin Burg zaczął eksperymentować z grafiką wizualną. Miał on duże doświadczenie w tym co robił, bo wiele lat zajmował się projektowaniem stron internetowych pod kątem wideo z użyciem ruchomej grafiki. Tworzy on małe dzieła sztuki będące animowanymi GIF'ami.
 

Narodziny firmy "Cinemagraphs" wiązały się z współpracą Burga z fotografem. Była nim Jamie Beck.
Za pomocą platform społecznościowych w internecie typu Twitter i Tumblr ich prace zyskiwały coraz to większą popularność. Na Facebook'u nie można wkleić takie zdjęcia, dlatego artyści czekają na ulepszenie i rozwinięcie technologii wyświetlania obrazów w galeriach.

Kinografiki może i przypominają zwykłe GIF'y, ale na pewno takie nie są! To połączenie zdjęć oraz filmu. Można nazwać je sztuka, bo daleko im do tandetnych GIF'ów z połowy lat dziewięćdziesiątych. Są one obecnie przyszłością w prezentacji różnorakich treści.

Jamie Beck aktualnie jako jedyna produkuje kinografiki w najwyższej jakości. Mogą one stać się bardzo popularne nie tylko w internecie, ale i w e-magazynach odtwarzanych np. na iPad'zie.


Cudowne są, nieprawdaż?! Więcej inspiracji kinografiką w następnych postach ♥

11 komentarzy:

 1. fajne :))

  paulla-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Naprawdę mi się spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Są genialne!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. ale super, nie wiedziałam, że te gify się tak nazywają, a bardzo mi się podobają ;-)

  XX MARLEY

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie się zawsze zastanawiałam jak je robią...

  OdpowiedzUsuń
 6. Woooouwwwww cool post :-)
  You have great Ideas and a interesting blog, i really like it!
  what you think, wanna follow each other?
  I would be happy :-) Kisses Kira from Switzerland

  schuhRei.ch

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję wam za każdy komentarz! ♥

PROSZĘ NIE TWORZYĆ ZBĘDNEGO SPAMU W KOMENTARZACH !!!